Klasické radiátory netradičně


Byli jsme se i letos podívat na veletrhu Stavotech v Olomouci. A to mimo jiné i proto, že mezi vystavovateli byli naši kominíci a naše krbová kamna. To aby bylo jasné, jak vypadá celý kouřovod, tedy to, na co je potřeba mít revizi. Dojmy z tété akce Vám psát nebudeme. Řeč bude o jednom konkrétním produktu, který nás opravdu zaujal.

 

Klasické radiátory dnes už nikdo nechce?

Je to tak. Protože se zabýváme topnými systémy komplexně, umíme dodat právě i radiátory. Vtip je v tom, že celých 5 let jsme žádný neprodali. V kurzu je totiž podlahové topení, o jehož výhodách není pochyb. Dokonce se nám daří vyvracet i mýtus o tom, že do horních pater „podlahovka“ nepatří. Zkrátka topit podlahovým topením je ekonomické, prostor neubírají nevzhledné radiátory a také se tolik nepráší.

 

Firma TOMTON změnila pravidla hry

Tohle je úplně něco jiného a převratného. Pojďme se nejdřív podívat na design, protože ten Vás zaujme na první pohled. Dovedeme si představit, že radiátory Tomton si budou zákazníci pořizovat cíleně, jako designový prvek jejich interiéru. Doporučujeme shlédnout přiložené video a fotografie.

 

Není to jen o designu

Design i zpracování je příkladné. Ovšem neméně důležitá je i technická stránka a v tomto případě za designem rozhodně nezaostává. Radiátory jsou teplovodní, disponují tedy klasicky vstupem a výstupem. Uvnitř najdeme kompaktní výměník. Nad ním jsou umístěny tažné ventilátory, které distribuují teplo do prostoru. I díky nim je výkon jednoho radiátoru přibližně 1,3 kW. Pouhých 15 vteřin navíc potřebuje k tomu, aby začal topit.

 

Topí i chladí

Nejde pochopitelně o plnohodnotnou klimatizaci, ale o pár stupňů teplotu snížit dovede. Díky reverznímu (zpětnému) chodu tepelného čerpadla můžeme do systému vhánět studenou vodu. Zmíněné ventilátory potom chladný vzduch rozhání, stejně jako v případě topení. Samozřejmostí je napojení na chytrou domácnost. 

Model R4 získal v prestižní soutěži Reddot award 2017 titul vítěze v dané kategorii. Stejného ocenění se dostalo například i nástěnné jednotce Fuji electric, Daikin a také krbovým kamnům Jotul či volně stojícímu krbu Skantherm. Design nás baví, a pokud se přidá i kvalita a důmyslnost řešení, jsme nadšení. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poskytneme kontakt na firmu, která designové radiátory na Olomoucku dodává.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace