Klimatizace, která chladí, ale nefouká. To je Samsung.


Měli byste doma nebo v kanceláři rádi příjemné klima i v letních měsících, ale bojíte se, že kvůli klimatizaci budete věčně nemocní? Tento argument slýcháme často. V dnešním článku si řekneme jak je to v praxi a taky Vám povíme o převratné technologii, pod kterou je podepsaný právě Samsung. A protože jsme nabídku klimatizací rozšířili o tohoto korejského giganta teprve nedávno, povíme si i o dalších „vychytávkách“.

Běžné modely vynecháme. Upřímně, ty se liší většinou pouze designem a je jedno, kterou značku zvolíme. Jednotliví výrobci se snaží zaujmout především díky novým technologiím u vlajkových lodí. Jdeme na to.

 

Nejenom designový skvost

To je kazetová jednotka Samsung, s označením 360. Jak už název napovídá, chladný vzduch je jednotkou distribuován do všech stran rovnoměrně. Tahle klimatizace se tak skvěle hodí do velkých prodejen, galerií a dalších komerčních prostor. Instalovat ji můžeme i do bytu, ovšem je nutné počítat s větší venkovní jednotkou.

V úvodu jsme Vám slíbili, že kvůli chladnému vzduchu už Vás za krkem bolet nebude. Jednotka toho umí dosáhnout díky vějířovitému výdechu, díky kterému proud vzduchu proudí vertikálně směrem od jednotky. Skvělé na ní je i to, že má opravdu úctyhodný dosah a minimální ztráty, díky zcela hladké kruhovité lamele. Systém je doplněn o 3 pomocné ventilátory, které efekt „360“ ještě umocňují.

 

Jiný tvar nástěnné jednotky klimatizace

Nejde pouze o snahu změnit tvar. Z profilu mají nástěnné jednotky Samsung tvar připomínající trojúhelník. A proč? Tak zaprvé mohly být tyto jednotky osazeny větším ventilátorem, díky čemuž se dosah prodloužil až na 14 metrů. Tyhle „nástěnky“ proto směle doporučujeme i do větších prostor. Netřeba zdůrazňovat, že nástěnné jednotky jsou často umisťovány blízko stropu. Pro nasávání vzduchu z horní strany to pochopitelně není ideální, říkáme, že jednotka se „dusí“. Samsung tento problém vyřešil elegantně a to skosením, jak můžete vidět na fotkách. Chytré, co říkáte.

 

Wind-Free

Anglicky mluvicí už tuší, o čem by mohla tato patentovaná technologie firmy Samsung být. Nám se nejvíc zamlouvá ekvivalent „bezvětří“.  Nebudeme Vás napínat. Jednotky umí uzavřít klasické lamely, které mají ostatní nástěnné jednotky a v tu chvíli vzduch proudí skrze 41 000 otvorů, které jsou rozprostřeny na čelní straně klimatizace.

Tahle klimatizace Vám tedy účes nerozcuchá a může se hodit například do dětského pokoje nebo kanceláře. Vzduch skrze otvory proudí rovnoměrně a to rychlostí pouze 0,15 m/s (proto bezvětří) a rozdíl teplot v rámci jedné místnosti je pouze 0,5 °C. Bonusem navíc je i nižší spotřeba elektrické energie. Rychlé vychlazení místnosti je samozřejmě stále k dispozici.  Klimatizační nástěnné jednotky Wind-Free jsou na vrcholu nabídky a mohou být osazeny stejnými filtry, jaké jsou použity v čističkách vzduchu. Výborné pro alergiky.

Závěrem máme ještě dvě esa v rukávu. Hlučnost výše zmíněné jednotky je v tichém režimu pouze 16 dB, což u konkurence nemá obdoby. Jo a Wi-Fi modul je ve výbavě klimatizací Samsung jako standard.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace