Kompaktní klimatizace bez venkovní jednotky


Dnes bude řeč o relativně novém typu klimatizace, která konečně odpovídá na požadavek některých klientů, kteří nechtějí nebo nemohou instalovat venkovní jednotku. Zjednodušeně můžeme říct, že jde o kompromis mezi klasickou dělenou klimatizací a tou mobilní. Jedním dechem dodám, že klimatizace 2v1 má blíže k té splitové. Proč? Nejenom tohle si povíme v tomto článku.

 

Jak probíhá instalace?

Častý problém s instalací venkovní jednotky, mnohdy například kvůli památkářům nebo vlastníkům objektů, má již dnes řešení. Víme, že na klimatizace bez venkovní jednotky mnoho z Vás čekalo a proto jsme velice rádi, že Vám toto řešení umíme nabídnout. Zajímavým faktem je i to, že vybrané modely je možné připojit na stávající termostat a využívat tak plně výhod chytré domácnosti.

Běžná klimatizace skládající se z vnitřní a venkovní jednotky vyžaduje průraz stěnou, abychom potrubím obě jednotky propojili. I u kompaktní jednotky propojení s vnějším prostředím zůstává. Je nutné vyvrtat dokonce otvory 2. Jeden vzduch nasává a druhý vydechuje. Průměr otvorů je přitom větší a proto doporučujeme přenechání montáže odborníkům s odpovídajícím vybavením. Podle modelu jde až o 16 cm. Samotná jednotka může být umístěna na zemi nebo zavěšena na zeď. Zapomenout pochopitelně nesmíme na přísun elektrické energie (230 V).

 

Zajímá Vás hlučnost?

Dostáváme se k relativní nevýhodě tohoto řešení. I když výrobci vzhledem ke konstrukci odvedly pořádný kus práce, je hlučnost vyšší než u klasické klimatizace, ovšem v porovnání s mobilní klimatizací si polepšíte. Hlučnost se pohybuje dle značky, výkonu a otáček ventilátoru od 32 do 56 dB(A). Využití tedy vidíme spíše v komerčních a průmyslových prostorách, kde není nízká hlučnost prioritou.

 

Spotřeba a výkon

I se spotřebou jsme na rozhraní mezi dělenou a mobilní klimatizací. Moderní jednotky již Váš rozpočet tolik nezatíží a to díky integrovanému tepelnému čerpadlu typu vzduch-vzduch. Podrobné specifikace najdete v sekci "Ke stažení". Pojďme k tomu, co Vás jistě zajímá – výkon. Na monoblok je slušný. Nejvýkonnější model se chlubí chladícím výkonem 3,35 kW. Vychladit i větší prostor tedy nebude problém. Pro úplnost ještě dodám, že jednotka dovede chladit, topit a odvlhčovat. A co je neméně důležité – při chodu klimatizace nevytváří v místnosti podtlak, což je typické pro mobilní klimatizace.

 

Výrobci kompaktních jednotek

Vybrat si můžete hned ze dvou značek, přičemž ani jedna není na poli chladící a topné techniky žádným nováčkem. Designově velice povedenou jednotku nabízí italský výrobce Maxa. Spíše konzervativnější vzhled potom nabídne výrobce Artel. Rozměry jednotek jsou přibližně 70×60, respektive 90×50, při hmostnosti 40 až 50 kg.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace