Mobilní klimatizace - výhody a nevýhody


Jak je možné, že jsme nenapsali první článek o nejprodávanějších klimatizacích? Ano, v dnešním článku bude řeč o nejrozšířenějších klimatizacích, tedy těch mobilních. Mají bezesporu několik výhod, díky kterým se těší takové oblibě. My osobně je jako nejlepší řešení nepovažujeme a to hned z několika důvodů. Pojďme se na vše postupně podívat.  

 

Jak mobilní klimatizace funguje?

V naší nabídce najdete mobilní klimatizace jednohadicové. Ty jsou nejběžnější a dále budeme popisovat právě tento typ. „Mobilky“ disponují hadicí, která je vyvedena zpravidla oknem a slouží k vyfukování teplého vzduchu z místnosti, nikoliv pro přívod vzduchu do jednotky.

Vzduch je nasáván přímo z místnosti, v klimatizaci projde chladícím okruhem a ochlazený je vrácen zpět do místnosti. A co kondenzát? U některých klimatizací je shromažďován v nádobce a je potřeba vylívat, u jiných je situace řešena samoodpařováním.

 

Jaké nevýhody z toho plynou?

V místnosti logicky vzniká mírný podtlak a za předpokladu, že pravděpodobně nebude zcela utěsněna, je kvůli klimatizaci přiváděn teplý vzduch z okolních místností. To je paradox, co říkáte. Zapomenout nemůžeme ani na utěsnění kolem hadice, kterou jsme zmínili. To je totiž druhý paradox, pokud oknem pouštíme do místnosti opět teplý vzduch.

 

Vyšší hlučnost i spotřeba

Hned v úvodu raději řeknu, že v obou případech nejde o nic hrozného. Ovšem v porovnání s dělenou klimatizací jsou tyto hodnoty zkrátka vyšší. Moderní mobilní klimatizace se snaží hlučnost i spotřebu neustále snižovat. Je třeba mít na paměti, že čerpadlo klimatizace je s Vámi v místnosti, což se projevuje právě vyšší hlučností. Jak jsme si popsali výše, efektivita mobilní klimatizace z principu fungování není ideální, proto i spotřeba je vyšší.

 

Jaký výkon zvolit?

Navážeme výkonem, respektive otázkou – jaký výkon potřebuji, protože to do velké míry souvisí právě s nižší efektivitou mobilních klimatizací. Výkon Vám rádi sdělíme na základě informací o prostoru, který má klimatizace chladit. Výkonější model dovede pro představu vychladit prostor o velikosti 18-29 m2.

Nicméně s velkým důrazem našim klientům doporučujeme volit výkon vyšší – předimenzovaný. Klimatizace nebude muset běžet na plný výkon, což bude znamenat nižší hlučnost, spotřebu a v neposlední řadě také vyšší životnost. Navíc cenový rozdíl není velký.

 

Konečně, výhody mobilní klimatizace

Není nutná odborná montáž, uvedení do provozu zvládne každý. Díky kolečkům je klimatizace opravdu mobilní a můžete tak chladit různé místnosti, dle aktuální potřeby. Její pořízení a zprovoznění je v podstatě okamžité. A to nejdůležitější? Cena. Ta je v porovnání se splitovou klimatizací více než příznivá.

Mobilní klimatizace je také vybavena časovačem, naklápěcími lamelami, některé navíc umí i topit nebo vysoušet. Balení obsahuje i dálkový ovladač. Dali jsme Vám důležitá fakta, konečné rozhodnutí je na Vás. Rádi Vám pro srovnání zpracujeme nabídku na klasickou i mobilní klimatizaci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace