Nové trendy ve světě klimatizací


Dobře, nepůjde o horké novinky roku 2018, nicméně jejich rozšíření není v tuto chvíli velké a proto je možné, že o nich zatím nevíte. Některé věci se změnily z důvodu přísnějších ekologických norem a jiné zase čistě z důvodu zvýšení komfortu směrem k uživateli. Ať tak či onak, nic s vývojem a posunem kupředu nenaděláme, tak se pojďme podívat, s čím se můžete při pořizování klimatizace do bytu nebo kanceláře setkat.

 

Chladivo R32

Při používání klimatizace tuhle změnu pravděpodobně nepoznáte. Změna chladiva nicméně znamená několik důležitých věcí. Tak za prvé víme, že globální oteplování je kvůli skleníkovým plynům neúprosné. Chladivo R32 v tomto ohledu snižuje množství CO2 vypouštěné do ovzduší až o 67%. A protože jde o jednosložkové chladivo, je práce s ním jednodušší. Například pří úniku z chladícího okruhu je možné jej doplnit a není třeba jeho vypuštění a opětovné doplnění. Navíc celkově jeho množství v systému je nižší. Dalšími technickými údaji Vás nechceme zahlcovat.

Radovat se bude i Váš rozpočet. Ano, díky novému chladivu dosahují jednotky lepších účinností a jejich provoz je tak levnější. Nutno dodat, že chladivo R32 je u většiny výrobců prozatím jen v některých modelech a my se tam budeme ještě nějakou dobu setkávat se „starým“ chladivem
R-410A.

 

WiFi modul

Od technických parametrů k něčemu více praktickému. Napříč jednotlivými výrobci a jejich modely se začíná hojně dařit využití wifi modulu, díky kterému je možné ovládat klimatizaci odkudkoliv na světě. Výhoda je zřejmá. Než dorazíte domů, do kanceláře nebo než ráno otevřete svůj obchod, můžete z mobilu nebo tabletu předem zapnout klimatizaci a nastavit požadovanou teplotu. Jestli bude jednotka topit nebo chladit je čistě na Vás.

Mimochodem, chytrá domácnost se netýká pouze klimatizací. Ovládat lze i tepelné čerpadlo s podlahovým topením a další topné systémy. Budete potřebovat pouze wifi router, aby se mohl wifi modul připojit k Vaší domácí síti. Jak vyřešila ovládání klimatizace na dálku značka Gree si můžete vyzkoušet zde (email: test@tdmetal.cz, password: test).

 

Nižší spotřeba, cena a hlučnost

Příznivější spotřebu elektrické energie jsme už zmínili v souvislosti s nově používaným chladivem. Svoji zásluhu na tom samozřejmě mají i další technologie a nově vyvinuté komponenty. Pokud tedy zvažujete instalaci klimatizace, nemusí mít obavy s příliš vysoké spotřeby a to navíc i v případě topení.

Pamatujete dobu, kdy mobilní telefon stál 30 000 Kč a co hůř, moc toho neuměl? Dnes takový telefon přijde na 1000 Kč a jde o spotřební zboží. Netřeba zdůrazňovat, kam tímto srovnáním mířím. Pokud bychom porovnali ceny klimatizací během 10 let, nestačili bychom se divit. Klimatizačních jednotek se dnes vyrobí celosvětově obrovské množství, vše je automatizované a to je důvod, proč Vám dnes můžeme nabídnout kvalitní klimatizaci za skvělou cenu. Cenu navíc dále sráží konkurenční boj.

A teď se podíváme na hlučnost. O vnitřní jednotce nebude vědět. V kontrastu běžných zvuků není možné postřehnout její chod. Na nejnižší otáčky, které jsou nejpoužívanější, dosahuje hlučnost hodnoty pouze kolem 20 dB. Jednotky jsou tedy vhodné i do ložnice, kdy neruší při spánku. Jak je na tom ale venkovní jednotka? Také velice dobře. Hlasitost na úrovni mírného deště určitě sousedy rušit nebude.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace